Search

Се трага по 17-годишна девојка, штитеничка од Установа за згрижување на деца

Вчера во 11.30 часот во СВР Скопје, од Јавната установа за згрижување деца било пријавено дека од установата се оддалечила нивната штитеничка Б.Ј.(17), која и порано се оддалечувала и била враќана.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Треба да знаете
Последни објави