Search

Куче истрчало 6,5 километри за да го спаси својот сопственик по сообраќајна несреќа

По сообраќајна несреќа во Орегон, куче истрчало речиси 4 милји до кампот за да го извести семејството на неговиот сопственик дека му е потребна помош, а властите велат дека Брајан Гарет бил спасен поради храброста на животното.

Гарет излетал од патот во бездна, а во возилото биле неговите четири кучиња, пренесува „Гардијан“.

Тој ја преживеал несреќата, а едно од неговите кучиња истрчало речиси 6,5 километри низ дивината за да стигне до семејството на неговиот сопственик.

Семејството бргу почнало да го бара Гарет и на крајот го забележало неговиот автомобил по што повикале спасувачи.

Со преостанатите три кучиња, кои исто така ја преживеале несреќата, Гарет бил пронајден во близина на местото на несреќата по што со хеликоптер бил префрлен на преглед во блиската болница.

Треба да знаете
Последни објави