Search

Истепани двајца малолетници во Чаир: напаѓачите се обиделе да внесат еден од нив во „бмв“

Вчера, во 22.40 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода 27-годишниот Г.Е., а денеска во полициска станица бил извршен службен разговор со малолетник, двајцата од Скопје, извести МВР.

– Тие се сомничат дека на 28.05.2024 околу 22.00 часот физички нападнале двајца малолетници на подрачјето на Чаир, по што се обиделе еден од нив да внесат во патничко возило „бмв“, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Треба да знаете
Последни објави