Search

Чешкиот претседател Петр Павел се повредил додека возел мотор

Чешкиот претседател Петр Павел е повреден додека возел мотор, но повредите не се сериозни, соопштија од неговиот кабинет. „Претседателот е повреден додека возел мотор“, објавија од кабинетот на претседателот на платформата Х (Твитер), пренесе Ројтерс. Според кабинетот, неговите повреди не се сериозни, но тој мора кратко да биде задржан на опсервација во болница.

Треба да знаете
Последни објави