Search

Невреме во делови од Србија

Силно невреме пропратено со врнежи и грмотевици и град попладнево ја зафати Србија. Обилните врнежи поплавија голем дел од земјата, додека силниот град ги уништи малините во околината на Ивањица, објави Телеграф.

Во овие делови на Србија се очекуваат врнежи и грмежи и во наредните часови.

Во Ириг поради врнежите се создаде водопад, кој е резултат на силниот дожд. На територијата на општина Владички Хан прогласена е воредна состојба.

Треба да знаете
Последни објави