Search

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтер го погоди Тајван

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска подрачјето на источниот брег на Тајван.

Погодена е областа во близина на градот Хуакиен на источниот брег на Тајван.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Треба да знаете
Последни објави