Search

ХАОС ВО РЕГИОНОТ ПОРАДИ ГОЛЕМОТО НЕВРЕМЕ: Во Босна паднати дрвја и силен град – Најпогоден Нови Град во Република Српска

Вчера попладнето силно невреме проследено со силен град и бурен ветер направи вистински хаос во Нови Град, во Босна, поточно во Република Српска. Погледнете како изгледаше градот по невремето

Силно невреме попладнево и вечерва очекуваме  и во Македонија, со што препорачуваме крајна претпазливост.

Треба да знаете
Последни објави