Search

Потрес во Реал: Toни Крос објави крај на кариерата

Тони Крос (34) ги шокираше сите со објавата дека по ЕУРО во Германија ќе ја заврши играчката кариера. Сите очекуваа дека ќе потпише уште една година со Реал, но тој реши да се пензионира.

Оваа објава сигурно ги потресе сите во Реал, особено поради тоа што Крос заедно со Лука Модриќ со години беше еден од најважните играчи на „кралевите“, а се објави во пресрет на финалето од Лигата на шампионите кое Реал ќе го игра во јуни. 1 на Вембли против Борусија Дортмунд.

Треба да знаете
Последни објави