Search

Реал Мадрид со проблеми пред финалето на ЛШ

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Аурелиен Чуамени ќе го пропушти финалето во Лигата на шампионите поради повреда, објави новинарот Хозе Феликс Дијаз.

На 24-годишниот Французин му била дијагностицирана повреда на левата нога. Според изворот, играчот од средниот ред нема да има време да се опорави навреме за финалето од Лигата на шампионите.

Чуамени оваа сезона одигра 38 натпревари за Реал во сите натпреварувања, постигнувајќи 3 гола и 1 асистенција.

Реал Мадрид во финалето на Лигата на шампионите ќе игра против Борусија Дортмунд. Одлучувачката средба ќе се одржи на 1 јуни на стадионот „Вембли“ во Лондон. 

Треба да знаете
Последни објави