Search

Тројца спасувачи кои трагаа по хеликоптер на Раиси исчезнаа

Тројца спасувачи кои трагаа по соборениот хеликоптер исчезнаа, изјави портпаролот на Црвената полумесечина, пренесуваат медиумите.

Тимовите за пребарување се блиску до местото каде што можеби се урнал хеликоптерот, додаде портпаролот.

Тие велат дека операцијата за пребарување ќе биде забавена бидејќи наскоро се очекува силен студен фронт со нови врнежи.

Треба да знаете
Последни објави