Search

Ахмети: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ прават се за да добијат двајца пратеници од Фронтот, но ние ќе ги обелодениме сите детали од тајните договори

Одлуката на Управниот суд и Државната изборна комисија за прегласувањето на неколку избирачки места во ИЕ 5 и 6, денеска беше повод да се собере раководството на ДУИ на вонреден состанок во седиштето во Тетово. Лидерот на партијата, Али Ахмети пред средбата порача дека ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ прават се за да добијат двајца пратеници од Европскиот фронт, но нагласува дека тие ги знаат сите детали од тајните договори. -Овде прашањето не е дали Европскиот фронт загуби или освои два мандата. Европскиот фронт победи на изборите на 8 мај 2024 година. Победата на Фронтот беше запечатена на 8 мај. Сите политички акробации, тајни договори во подруми се неприфатливи и казниви. Затоа што се шминкаат чекор по чекор. И не треба да се толерира ниту еден чекор поназад, туку сите страни да размислуваат. Ги знаеме сите детали за договорите во црвените визби, политичките договори, а во иднина детално ќе излеземе за сите договори каде што ќе ги приложиме на јавноста, изјави Ахмети.

Треба да знаете
Последни објави