Search

Бојмацалиев: Расчистен е случајот и пронајден е сторителот што ја обил канцеларијата на пратеникот Лефков

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев информира дека е расчистен случајот со обивањето на канцеларијата на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Миле Лефков.

Во врска со случајот на разбиената пратеничка канцеларија на пратеникот Миле Лефков, би сакал да ја информирам јавноста дека МВР го расчисти случајот – сторителот е пронајден, порача на социјалните мрежи Бојмацалиев.

Треба да знаете
Последни објави