Search

(Видео) Хаос во Белград – Масовна крвава тепачка меѓу Делии и Гробари

Српските медиуми јавуваат за жестоки пресметки во центарот на Белград меѓу Делиите и Гробарите. Навивачите се судриле кај споменикот на Вук Караџиќ во центарот. Во тепачката учествувале повеќе од 300 навивачи, а биле употребувани камења, цигли, палки, пиротехника…

Полицијата брзо реагирала, но има повредени и меѓу навивачите и полицајците. Уапсени се повеќе од 50 навивачи.

Треба да знаете
Последни објави