Search

(Видео) Со интонирање на македоснката химна започна настанот на отворање на кампањата на Коалицијата за европска иднина во Скопје

Денес првиот ден од кампањата за парламентарните избори, Коалицијата за европска иднина предводена од СДСМ го започна со централен настан во Музејот на современа уметност во Скопје на кој присуствуваат сите кандидат за пратеници.

Настанот започна со интонирање на македонската химна, а на него ќе се обрати и претседателот на СДСМ и носител на листата во ИЕ 1 Димитар Ковачевски.

Треба да знаете
Последни објави