Search

Падна снег и на Копаоник

На Копаоник се измерени три сантиметри снег, соопштија вечерва за агенцијата Бета во локалната метеоролошка станица. Врне снег со слаб интензитет и со повремени прекини. Температурата е минус три Целзиусови степени, а во моментов дува северен ветер со брзина и до три метри во секунда.

Треба да знаете
Последни објави