Search

Актерката Дру Баримор за битката со алкохолизмот: Веќе пет години сум без капка алкохол и ќе успеам

Дру Баримор не крие дека е горда на фактот што е трезна веќе пет години.

„Мислам дека за мене, откажувањето од пиење е една од најголемите работи што можев да ги направам за моето семејство“, изјави 49-годишната актерка за Пипл.

Нејзиното семејство е познато по многу членови кои имале проблем со алкохолот. „Ова не функционираше за нашето семејство и јас ќе го спречам“, објаснила актерката која раскажала што се случило и се скршило.

Јас ќе бидам таа што ќе ја прекине алката во тој синџир и можеби на моите деца и нивните деца ќе им биде подобро поради тоа“, објаснила актерката.

Нејзиниот дедо подлегнал на алкохолизам во 1942 година, а татко и исто така бил алкохоличар.

Дури и Дру Баримор била зависна од дрога и алкохол како тинејџер.

Таа била испратена во институција за рехабилитација кога имала само 13 години.

„Бев вистинско диво дете и само толку излезе од контрола што никој не знаеше што да прави со мене“, се сеќава таа. Таа се лекуваше година и пол. Сега таа јавно истакнува дека од 2019 година не пробала ниту една капка алкохол.

Треба да знаете
Последни објави