Search

НАЈНОВА ВЕСТ: Се апсат припадници на затворска полиција

Утрово во полициската акција на Бирото за јавна безбедност при МВР се апсат припадници на затворската полиција.

Како што дознава 24инфо.мк уапсени се најмалку 15 припадници на затворската полиција.

Инаку, пред неколку денови специјалци од МВР извршија претрес во КПУ Издризово каде пронајдоа голем број на недозволени предмети а беа откриени и два тунели.

Наскоро очекуваме повеќе информации од МВР.

Треба да знаете
Последни објави