Search

Торнадо погоди пет американски сојузни држави, урна далноводи и дрвја

Американската национална метеоролошка служба објави дека во последните 24 часа торнадо ги погоди сојузните држави Џорџија, Илиноис, Тенеси, Охајо и Кентаки, пишува „Њујорк тајмс“.

Претходно, еден смртен случај беше регистриран во Оклахома поради невремето.

Синоптичарите предвидоа неколку торнада, ветрови со бура, кои би можеле да достигнат ниво на ураган.

Торнадо урна повеќе дрвја и далноводи во Конјерс, Џорџија.

Треба да знаете
Последни објави