Search

(ВИДЕО) Тајван: Снимен моментот на земјотресот на автопат

Моментот кога разорниот земјотрес го погоди Тајван во средата е снимен на камера.

Возилата кои во тој момент се наоѓале на автопатот во источниот дел на земјата запреле, а ударот бил толку силен што некои возила изгледале како да скокнале.

Да потсетиме, рано во средата Тајван го погоди најсилниот земјотрес во последните 25 години.
Повеќе од 25 лица го загубија животот, а повеќе од 700 се повредени според досегашните информации.

Треба да знаете
Последни објави