Search

Шкупи не ја искорсти предноста на домашниот терен во куп-пресметката со Тиквеш

Шкупи не ја икористи предноста на домашниот терен во Чаир во првиот полуфинален натпреавр од фудбалскиот Куп на Македонија против Тиквеш (0:0). Патникот во финалето од овој двомеч ќе се решава во Кавадарци на 17 април. Кавадарчани ја оставрија целта во Чаир, да го одбранат својот гол. Утре се игра првата пресметка од второто полуфинале во Купот, во која се среќаваат Воска и Македонија ЃП.

Треба да знаете
Последни објави