Search

Земјотрес ја стресе Црна Гора

Вечерва во 21 часот и 8 минути, земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Црна Гора, јавува ЕМСЦ. Епицентарот бил на 26 километри од Никшиќ. Според пријавите и коментарите на ЕМСЦ, земјотресот траел кратко, но силно се почувствувал.

Треба да знаете
Последни објави