Search

Едно лице загина во сообраќајна несреќа на патот Струмица – Валандово

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случи денеска околу 14:30 часот на патот Струмица-Валандово, кај селото Костурино, откако камион со струмички регистарски ознаки излетал од патот и се превртел. Причините за несреќата дополнително ќе се истражуваат. Заради несреќата сообраќајот се одвиваше отежнато во двата правца.

Треба да знаете
Последни објави