Search

(Фото)НОВИ ДЕТАЛИ ОД ПУКАЊЕТО ВО АРАЧИНОВО: Испалени скоро 30 куршуми кон возилото на градоначалникот

Обид за атентат на градоначалникот на општина Арачиново се случи денеска во истоименото населено место.

Како што дознаваме, кон автомобилот на градоначалникот Ридван Ибраими биле испукани 29 куршуми од автоматско оружје.

Градоначалникот не е повреден, но сериозна повреда има неговиот возач кој се наоѓа на скопските клиники каде му се вршат операции.

На местото на настанот има силно присуство на маскирани и вооружени припадници на полицијата.

Треба да знаете
Последни објави