Search

(Видео) Пендаровски утре одржува изборна конвенција

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски утревечер со почеток од 20:00 часот во Спортскиот центар Борис Трајковски, ќе одржи изборна конвенција на која ќе ја презентира својата изборна програма.

„Во изминативе пет години, заедно градиме демократско и граѓанско општество. Така, обединети, и ќе продолжиме. Почнувајќи од утревечер, пред граѓаните ќе ја презентирам програмата за следните пет години. Продолжуваме да градиме општество кое ќе се темели на европски вредности“ пишува Пендаровски на социјалните мрежи.

Треба да знаете
Последни објави