Search

Зои Кравиц му посвети смешен говор на својот легендарен татко кој доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд

Популарниот Лени Кравиц вчера ја доби својата ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд, а говорот на неговата единица Зои ги насмеа сите присутни.

Пејачот на песните „Fly Away“, „I’ll Be Waiting“, „American Woman“ и бројни други хитови повеќепати се обиде во актерството, а можеби најзапаметена е неговата улога на Сена во „Hunger Games“. трилогија.

Со почесна ѕвезда на Булеварот на славните во Лос Анџелес, Кравиц конечно се придружи на плеада познати уметници, а среќата на Кравиц беше видлива во насмевката која не ја симна од лицето. Тој за магазинот People откри колку му значи ова признание, велејќи: „За мене е неверојатно што можам да бидам таму каде што сум и да се чувствувам свежо и гладно. Господ ме создаде на овој начин. Само се обидувам да чекорам во таа судбина“.

Вообичаено е да се одржи говор во чест на некоја личност на церемонијата, а говорот на Лени го одржа неговата ќерка, која ги насмеа присутните до солзи.

„Лени Кравиц, имам задоволство да те познавам долго време. И морам да кажам дека тоа што сум твоја ќерка беше една од најголемите авантури во мојот живот. Бидејќи беше толку млад кога се родив, на многу начини пораснавме заедно. Поминавме низ многу. Видовме многу. Сум видела многу. Те видов како се менуваш на најубав начин“, рече гордата Зои Кравиц, а потоа целосно го смени тонот и ја забавуваше публиката!

„Ја видов твојата неверојатна посветеност на уметноста, но најмногу ја гледав низ твоите кошули“, рече таа, шегувајќи се за проѕирните кошули што често ги носи музичарот: „Според татко ми, ако не ги открие брадавиците, тоа не е кошула. И, се разбира, ме срамеше кога ме земаше од училиште како дете, но морам да кажам дека во овој момент го почитувам тоа. Навистина го правиш тоа. Твојата врска со плетената кошула е веројатно најдолга и функционира“.

Убавиот музичар имаше само 24 години кога тој и неговата поранешна сопруга Лиза Бенет станаа родители на малата Зои, која на крајот порасна во актерка која можевме да ја видиме во различни проекти, како што се „Batman“, „X-Man“ и „Sweet“. Мали лаги.

Иако и самата изгради респектабилна кариера, Зои сепак многумина ја знаат како „ќерката на Лени Кравиц“, а во својот говор откри како е да растеш со популарен татко.

„Цел живот луѓето ме прашуваа: „Како е да се има толку кул татко?“. Одговорот е: „Феноменално“. Тоа е одлично. Но, не од причините што некои можеби мислат. Твојата веселост не доаѓа од твоите нијанси или кожени панталони или плетени кошули. Тоа доаѓа од твојата вистинска љубов кон животот. Сè што правиш е израз на таа љубов.’, изјави Зои во емотивниот говор во кој нејзиниот татко и се заблагодари со зборовите: „Ти благодарам, тоа беше прекрасно“.

Треба да знаете
Последни објави