Search

(Видео) Погледнете ја оваа суперјахта вредна 60 милиони долари

Суперјахта вредна 60 милиони долари го привлече вниманието на социјалните мрежи откако се појави видео на кое се гледа нејзината внатрешност. Јахтата Леона ја изградил турскиот производител на луксузни јахти Билгин, а посебна е по тоа што има затворен базен опкружен со грчки статуи.

Видеото го објави експертот за луксузни недвижности Енес Јилмазер, кој на следбениците им го покажа фантастичниот базен и откри дека дизајнот го смислил сопственикот на јахтата, мистериозен милијардер кој не сака да го открие своето име.

Камин, бар, кино…

Друго видео од градител на јахти Билгин дава посеопфатна обиколка на јахтата. Покрај базенот, сопственикот дизајнирал различни луксузни допири, вклучувајќи камин, аквариум, соба за наргиле, пијано бар и кино со црвено кадифе.

На видеото се гледа и апартманот на сопственикот, кој содржи тркалезна када, дневна соба и тераса со спа базен.

Треба да знаете
Последни објави