Search

Црна Гора ја разбуди земјотрес

Подрачјето на Никшиќ утрово го погоди земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала. Епицентарот на земјотресот, кој се случи во 8.07 часот, е лоциран на длабочина од 12 километри. Не е причинета материјална штета.

Треба да знаете
Последни објави