Search

Ѓоковиќ во добро друштво патува кон Америка

Најдобриот светски тенисер Србионот Новак Ѓоковиќ и неговиот лут ривал Шпанецот Рафаел Надал заедно патуваат кон САД, каде треба да настапат на турнирите во Индијан Велс и Мајами. Ѓоковиќ и Надал од ова патување решија да направат заедничка фотографија и да ги изненадат љубителите на „белиот спорт“ на социјалните мрежи. -Во одлично друштво на пат кон Америка, напиша Ѓоковиќ.

Треба да знаете
Последни објави