Search

Црвена звезда сака да го врати Калиниќ од Барселона во Белград

Претседателот на српскиот кошаркарски гигант Црвена ѕвезда, Небојша Човиќ ги истакна своите приоритети за летниот преоден рок. – Треба да го засилиме составот. Мора да составиме список. Можам да кажам дека сме многу заинтересирани за Никола Калиниќ. Работиме на неговото враќање. Не го продадовме Калиниќ, тој си замина така. Имаше договор по шемата „1+1“, а ние му доцневме 4 од 5 плати. Човекот чекаше, му ветивме, но не го одржавме ветувањето. И тој се пресели во Барселона. Работиме на неговиот трансфер, се разбира, нема да го киднапираме, го препознаваме фактот дека е играч на Барселона, изјави Човиќ.

Договорот на Калиниќ истекува по завршувањето на тековната 2023/24 сезона. По 26 кола во Евролигата, Црвена звезда е во долниот дел на табелата, на 16.место со 10 победи и 16 порази. 

Треба да знаете
Последни објави