Search

Пет лица повредени во сообраќајка на патот Тетово-Јажинце

Пет лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случила синоќа на регионалниот пат Тетово – Јажинце.

„Вчера (21 февруари) во 19.40 часот во СВР Тетово е пријавено дека на крстосницата на регионалниот пат Тетово -Јажинце со регионалниот пат за тетовски Лешок се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од 30-годишната Б.Х. од тетовско Орашје и патничко возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од 62-годишниот Т.С. од тетовско Нераште.

Треба да знаете
Последни објави