Search

Анџелина Џоли радикално ја промени фризурата, повеќе не е бринета

Кога Анџелина Џоли зачекори на улиците на Њујорк во средата, целото внимание го привлече нејзината промена на фризурата.

Убавата актерка се одлучи за значителна промена на бојата и препознатливата кафена боја ја замени со луксузни русокоси прамени.

Анџелина ја носеше пуштената коса, во меки бранови и ја раздели на левата страна, а на очите имаше големи очила за сонце кои од лицето го свртеа вниманието кон нејзината нова фризура, која е една од нејзините најголеми стилски промени во последните години.

Треба да знаете
Последни објави