Search

(Видео) Моментот кога обезбедувањето на Мицкоски спречува полициска акција и напаѓа полицајци во угостителски објект

Порталот 360 степени, објави снимки каде се гледа како Ивица Б. полицаец и до неодамна обезбедување на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски напаѓа полициски службеник од единицата за недозволена трговија.

На снимката се гледа како Ивица Б., член на обезбедувањето на Мицкоски, и Влатко Г., полицаец од ЕНТ, кој е на служба таа вечер, првично разговараат во внатрешноста на објектот, па како Ивица го истуркува Влатко надвор, каде што во еден момент и го удира со тупаница, а потоа и му се заканува мавтајќи со прст кон него.

Случувањата пред локалот се снимени од две камери од различни агли.

Против Ивица Б. поднесена е кривична пријава, а како што информираше Јавното обвинителство, по неа веќе се постапува.

Треба да знаете
Последни објави