Search

Хороскоп за 18 февруари: Близнаците и Ракот ќе бидат добро расположени

ОВЕН

Денес сте малку нетрпеливи и лесно се иритирате, што особено ќе биде присутно и видливо во утринските часови. Можеби ќе сфатите дека некои ситуации се неподносливи. Спуштете ја топката и почекајте – вашето расположение се подобрува и можете да се посветите на драги луѓе.

БИК
Во текот на денешниот ден ви треба повеќе одмор. Како претходната недела и настаните во неа целосно да ве исцедиле, а поголемиот дел од утрото ќе го поминете или во некакво мрзеливост или во сосема опуштена атмосфера. Остатокот од денот носи подобро расположение и виталност.

БЛИЗНАЦИ

Добро расположение и главно дружење, бидејќи ќе сакате да контактирате и да гледате повеќе луѓе кои некако неоправдано сте ги запоставиле. Зад вас е многу напорна недела, па можеби попладнето ќе го искористите за да соберете впечатоци и да направите план за иднината…

РАК
Во текот на овој ден ќе бидете многу добро расположени, најмногу насочени кон домашните, семејството, кои се местото каде што се опуштате и „полните“ со позитивна енергија. Ако успеете да одвоите момент, задолжително излезете од дома, бидејќи ќе поминете многу подобро отколку што очекувате.

ЛАВ

Во текот на овој ден најмногу сте посветени на емотивниот партнер, помладите членови на семејството, забавата и пријателите. Исто така, тоа е добро време за излегување или дружење со пријателите. Како што одминува денот, вашата енергија ќе се зголемува и ќе се чувствувате поживи и весели.

ДЕВИЦА
Не сте расположени за средби, контакти, договори. Ќе претпочитате да останете со домашните. Сепак, ова ќе функционира само во првиот дел од денот, некаде попладне ќе добиете интересен повик кој ќе ве натера брзо да се подготвите и да излезете.

ВАГА

Најмногу ќе се свртите кон контакти со луѓе кои долго време не сте ги виделе. Имавте премалку време во претходниот период и сега сакате да го надоместите. Можеби сепак вашите планови се претерани, бидејќи тешко дека ќе можете да посветите доволно внимание на сите.

СКОРПИЈА
Ќе уживате во одморот, кој ќе биде најизразен во утринските часови. Со влегување во попладневните часови, вашата енергија ќе се промени и ќе почувствувате потреба да излезете и да поминете повеќе време со некои луѓе кои можеби малку сте ги запоставиле.

СТРЕЛЕЦ

Фокусирани сте на одмор, семејство или планови со пријателите и друштвото. Ќе уживате во дружењето со помладите членови на семејството, бидејќи во нивно друштво се чувствувате опуштено и олеснето. Можни се и убави договори со емотивниот партнер.

ЈАРЕЦ

На овој ден се чувствувате добро, расположени сте и желни за забава. Сепак, се чини дека нема да можете да ги средите аранжманите што сте ги посакувале, а најмногу вниманието ќе ви биде насочено кон членовите на семејството. Ако ништо друго, барем ќе бидете добро одморени и подготвени за неделата што следи.

ВОДОЛИЈА

Променливо расположение и потреба за повеќе друштво. Можеби сте малку повлечени во утринските часови, но до попладневните часови станувате активни и тргнувате во потрага по забава. Добро време е и за излегување со саканата личност или барем за кратко патување.

РИБА

Во текот на овој ден ќе претпочитате да поминувате време во домашна средина, со драги луѓе, што особено ќе биде изразено во утринските часови. Влегувајќи во попладневните часови, ќе добиете посилна енергија и тогаш би можеле да се договорите со саканата личност.

Треба да знаете
Последни објави