Search

Синер го победи де Минор и триумфира во Ротердам

Носителот број 1 во главната ждрепка на турнирот во Ротердам, Јаник Синер ја освои титулата на натпреварувањето откако го совлада Алекс де Минор со 7:5, 6:4.

За 22-годишниот Синер ова е втор трофеј во годината, откако го освои првиот Гренд слем турнир во 2024 година – Австралија Опен.

Следниот турнир за Италијанецот е дури на првиот Мастерс 1000 за годината во Индијан Велс, кој започнува на 4 март.

Треба да знаете
Последни објави