Search

Села повторно претседател на Алијанса за Албанците, Таравари разрешен

На денешниот четврти конгрес на Алијансата на Албанците Зијадин Села е избран за претседател на партијата, а од функцијата е разрешен Арбен Таравари.

Конгресот се одржува во салата на Опера и Балет, а таму покрај одлуката за претседателска смена во партијата, се зборува и за настапот на изборите.

Се очекува Села да даде изјава за медиумите. 

Треба да знаете
Последни објави