Search

Малолетно девојче натепано во Аеродром од неколку девојчиња

Насилство се одвивало во петокот во трговски центар во скопската населба Аеродром

Имено, според информациите од полицијата, малолетно девојче вечерта било нападнато од неколку врснички.

Случајот во полицијата го пријавила мајката на жртвата.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, објави МВР во дневниот билтен.

Треба да знаете
Последни објави