Search

(Вознемирувачко видео) Повеќе лица нападнаа момче во автобус на ЈСП

На социјалните мрежи се појави вознемирувачко видео каде се гледа како повеќа лица удираат патник во градски автобус.

Од описот на видеото се вели дека настанот се случил во преполн автобус на 57-ца во скопската населба Радишани.

Очевидци велат дека вакви настани се чести посебно во оваа автобуска линија и најчесто жртви на нападите се помлади лица кои се враќаат кон дома од центарот на Скопје. 

Треба да знаете
Последни објави