Search

Алиу: Нема да коалицираме со партија која нема да го задржи европскиот пат

Разрешените министри Фатмир Меџити и Азир Алиу од редовите на Алијанса за Албанците вечерва гостуваат во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21.

На прашањето дали имаат „црвени линии„ за евентуалната идна владина коалиција, за задржување на европскиот пат, Алиу одговори потврдно.

Тој вели дека нема да коалицираат со партија која нема да се обврзе да го задржи европскиот пат, што значи и уставни промени.

Треба да знаете
Последни објави