Search

Луѓето се обложуваат дали предлог за брак кој го чекат милиони ќе падне на Супер Боул

Невообичаени понуди во кладилниците за време на голе спортски настани не се ништо ново, но голем број спортски обложувалници решија малку да се забавуваат со лудилото Свифт-Келце, откако Канзас Сити Чифс обезбеди место во Супер Боул.

Еден од посмелите облози го нуди ФанДуелКанада, кој им овозможува на луѓето да се обложуваат на тоа дали бекот на Chiefs, Тревис Келче, ќе ѝ предложи брак на поп-ѕвездата Тејлор Свифт на Супер Боул.

ФанДуел Канада понуди облог наречен „Дали Тревис Келче ќе го постави прашањето“?

„Во ФанДуел Канад, ние секогаш бараме начини да ги задржиме нашите клиенти ангажирани за време на важни моменти како Супер Боул“, рече тимот на ФандДуелКанада Трејдинг“.

Во БетАс нема недостиг од смешни облози поврзани со Свифт, вклучително и дали добитничката на Греми и Келче ќе ја објават својата прва бременост на Супер Боул. БетАс исто така има облози за тоа колку пати Свифт ќе биде на екранот за време на Суперболот, дали таа и Келче ќе се бакнуваат по натпреварот и дали МВП на Chiefs ќе ја спомене во својот говор.

Треба да знаете
Последни објави