Search

Вработените во одбраната повторно жртва на блокадите на ВМРО-ДПМНЕ овој пат преку колективниот договор

Колективниот договор за вработените во одбраната заглави кај дополнителната заменик министерка од редовите на ВМРО – ДПМНЕ, Елена Петрова.

Како што дознаваме од извори во Владата Елена Петрова лично го закочила процесот на носење на колективниот договор кој истиот е усоголасен со сите синдикати во одбраната.

Со овој последен потег ВМРО-ДПМНЕ ја покажува на дело деструктивноста и продолжува со политиките на блокади.

Да се потсетиме месецов, веќе поднесоа без никакво стручно мислење 1.400 амандмани на НАТО законот за вработени во одбраната, а за што мораше да биде известен и Јенс Столтенберг.

Треба да знаете
Последни објави