Search

Во Украина соборен дрон кој носел 22,5 килограми хашиш

Украинската погранична служба соопшти дека соборила дрон кој носел 22,5 килограми хашиш, при што се уапсени три лица.

Дронот е соборен во областа Волин, на границата со Полска и Белорусија.

Вредноста на запленетата дрога се проценува на 346.000 долари

Треба да знаете
Последни објави