Search

Таравари: Судот ќе одлучи кој ќе ја води партијата

Судот ќе одлучи кој ќе ја води Алијанса на Албанците, денеска на централното собрание свикано од Села половина од луѓето не беа делегати. Не сакам да коментирам она што денска се случуваше, партијата ја прават луѓето и идеологијата – изјави за ТВ 24 претседателот на Алијанса, Арбен Таравари.

Тој во четвртокот во Куманово одржа централно собрание на кое доби мнозинска поддршка за опозициско делување.

Треба да знаете
Последни објави