Search

Кошаркар на Партизан од авион заврши во болница

Тренерот на српскиот кошаркарски евролигаш Партизан, Жељко Обрадовиќ откри дека младиот играч Урош Трифуновиќ имал здравствени проблами за време на летото од Белград кон Болоња, поради што нема да биде во комбинација за составот на тимот за мечот в петок со Виртус.

-Здравствените проблеми му се манифистерии за време на летото меѓу Ница ин Болоња, поради што заврши во болница на прегледи. Состојбата сега му е стабилна, но сигурно нема да игра против Виртус, из0јави Обрадовиќ во Италија.

Треба да знаете
Последни објави