Search

Утрото студено, преку ден сончево со максимални 12 степени

Времето денеска со студено утро, а преку денот сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -11 до -2, а максималната ќе достигне од 5 до 12 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до -5, а максималната ќе достигне до 10 степени.

Од УХМР најавија дека следува период на стабилно време со ниски утрински температури и услови за појава на утринска магла по одделни котлини. Во петок ќе има зголемена облачност и ќе дува засилен ветер од северен правец. Дневните температури ќе бидат во пораст, особено за време на викендот и во почетокот на новата седмица.

Треба да знаете
Последни објави