Search

Манчестер сити без проблеми се пласира во финалето на Светското клупско првернство

Актуелниот европски фудбалски првак Манчестер сити го победи јапонскиот Урава со 3:0 во полуфиналето на Светското клупско првенство кое се одржува во Џеда. „Граѓаните” во финалето, в петок ќе играат против бразилскиот Флуминенсе.

Англискиот премиерлигаш Манчестер сити поведе во последните мигови од првото полувреме со голот на Хојбратен. Матео Ковачиќ во 52-та минута зголеми на 2:0, а Бернардо Силва го шпостави конечниот резултат 3:0.

Треба да знаете
Последни објави