Search

Претреси во Кочани, пронајдена дрога, приведени тројца дилери

На 06.12.2023 полициски службеници од СВР Штип – ОВР Кочани ги лишиле од слобода И.В.(26), А.Р.(24) и Б.А.(22), тројцата од Кочани.

При извршен претрес од полициски службеници во домовите и помошните простории на И.В. А.Р. и Б.А., по претходно добиена судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, семки од канабис и таблетки. По целосно документирање на случаите против лицата ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Треба да знаете
Последни објави