Search

Приведен разбојник кој во Аеродром одзел пари од аптека

На подрачјето на Аеродром вечерва е приведен 28 годишен скопјанец Н.Н. поради сомнение дека вечерва во 17:30 часот со закана од аптека на подрачјето на Аеродром, со закана од вработената одзел пари, известуваат од Министерството за внатрешни работи.

Тој е приведен во полициска станица и кај него се пронајдени одземените пари кои ќе бидат вратени на сопственикот, велат од МВР.

Оттаму информираат дека по документирање на случајот против лицето ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Треба да знаете
Последни објави