Search

Нова трагедија во Скопје, девојче прегазено на булевар

Попладнево на Булевар Србија кај безнинската пумпа на „Лукоил“ се случила сообраќана несреќа, во која од автомобил е прегазено девојче, на околу 12годишна возраст.

За сега нема информации за видот на нејзините повреди, но според тврдењата на очевидци девојчето од местото на настанот е однесено со возило на Брзата помош.

Повеќе детали очекуваме до МВР:

Треба да знаете
Последни објави