Search

Интерпол распиша потерница по Милан Радоичиќ

Интерпол распишал налог за апсење на санкционираниот од САД и Велика Британија, Милан Радоичиќ, дознава КосоваПрес од извори во надлежните институции.

Радоичиќ неодамна беше виден во манастирот Бањска на северот од земјата, каде престојуваа српските терористи, по терористичкиот напад во кој беше убиен полицаецот Африм Буњаку, пренесе Газета Експрес.

Треба да знаете
Последни објави