Search

Дел Бој се враќа на малите екрани

Сер Дејвид Џејсон, кој го отелотвори ликот на легендарниот Дел Бој, овој Божиќ се враќа на малите екрани во специјалот„Сплетки“, кој е направен за „Канал 5“.

Често оценет како најдобар британски ситком на сите времиња, серијата е преполна со божиќни сецијали, вклучувајќи ја и легендарната епизода „Време на нашите раце“ во која Тротерси конечно стануваат милионери.

Сега Џејсон се враќа на екраните со специјален документарен филм, „Приказната за само будали и коњи на Божиќ“, каде што ќе зборува за мноштво иконски празнични епизоди.

Згора на тоа, самиот Дел Бој ќе ја избере својата најдобра божиќна епизода во специјалот, а ќе му се придружат уште неколку кои ни ги донесоа „Сплетките“.

Тоа ќе биде специјална 90-минутна проекција на славеничката историја на шоуто, а според Сан, ќе бидат вклучени и голем број познати фанови на шоуто.

„Сплетки“ завршија засекогаш пред 20 години, заокружувајќи ги работите со божиќниот специјален 2003 Sleepless in Peckham.

Оттогаш, сè што имавме од Тротерс беше краток специјал пред девет години со Дејвид Бекам, каде Родни и Дел одиграа лесна партија со познатиот поранешен фудбалер.

За жал, малку е веројатно дека ќе добиеме соодветно обединување во серијата бидејќи според „Метро“, Николас Линдхерст (Родни Тротер) рече дека „не можат“ поради смртта на сценаристот Џон Саливан и голем број класични членови на актерската екипа.

Треба да знаете
Последни објави